Hatıra Defteri

KuzeyKalesi hakkında bir şeyler karalamak isterseniz, bu yazının altındaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz 🙂

“Hatıra Defteri” üzerine 19 yorum

 1. Selam Gençlik neler yapıyorsunuz? Şimdi kalemiz olsa bir yarışma düzenler ortamı şenlendirirdik. Yılın Lego setleri seçilmeyeli yıllar oldu. Bende Legoyu bıraktım zaten kaleden sonra. Şİmdiki saçma Facebook gruplarında hiç bir daha bakılmayacak postlar atılıyor. Oysaki bizim ne güzel dev bir arşivimiz vardı zamanında. Herkesin istediği zaman girip bakabildiği, tam bir bilgi deposuydu. Özlüyoruz…

  1. dostum bende aynı durumdayım. Legoyu temelli bıraktım. Eskiden dört gözle beklediğimiz güzel bir flagship gelecek diye kolleksiyonu şenlendiririz dediğim zamanlardan tüm kolleksiyonu birer birer elden çıkarıp sıfırladığım zamanlara geldik. Bu şekil bırakan çok arkadaş var. Belki artık yol almış yaşımızdan ve hayat mücadelemizden kaynaklı bu. Kala kala bir iki tane evladiyelik kaldı elimde. Artık lego heyecan vermiyor felsefesini kaybetmiş plastik maketler gibi geliyor bana……….ama kale de iken bir heyecan bir muhabbet ve dostluk samimiyet vardı incelemeler gaz verirdi insanlara. Ama şimdi nerde o muhabbetler…..

 2. yok mudur bir çare forum geri gelsin artık çok güzel dostluklar vardı, burada bulduğumuz dostluğu maalesef sosyal medyada whatsapp’da bulamadık çok üzgünüz..

 3. Çok özledim. Biz koleksiyonerlerin böyle sohbet edeceği, paylaşım yapabileceği ortam pek yoktu. Hala da yok. Kuzey Kalesi her koleksiyonere hitap ediyordu. Kuzey Kalesi’nde içerik paylaşmaya başladığım günlerde çok keyif almıştım. Forum sayesinde güzel insanlar da tanıdım. Kendi blogumda yazmaya, figür incelemeleri yapmaya devam ediyorum. Ama Kale’yi çok özledim.

 4. çok güzel zaman paylaştık bu portalda, düşününce zaman çok hızlı akıyor 🙁

 5. Eski setlerin incelemeleri için kaleyi mumla arıyorum. Youtube da bir sürü var ama kale başka idi. Legoya başlatan ve ısıtan bu sitedir bana.

 6. kuzey kalesinin kapanmasına ben ve arkadaşlarım çok üzüldük. ama şimdi trlug forumunu bulduk. orası sadece legoyla ilgili. biz de projelerimizi orada gösteriyoruz. stop motion yapıyorum. izlemenizi bekliyorum

 7. Kalenin kapanması çok üzücü. Çağ değişiyor. İletişim kanalları değişti. Çok güzel başlıklar vardı. Mobhioka ve özellikle Mr.Freeze’in retro figür başlıklarını ve incelemelerini keyifle takip ederdim. Neyse Freeze’in blogunu buldum da, her hafta yazılarını okuyorum. Elveda Kale..

 8. Kale, başlı başına bir hazineydi, bizlerin ortak noktasıydı, üzülmemek elde değil, çocukluğumuzun hatıralarını canlandırdığımız yer şimdi hatıra oldu 🙁
  Yine de emeği geçen herkese teşekkürler

 9. Şu anda kapandığını farkettim ve ciddi manada çok üzüldüm. burdaki iletişim hakikaten keyif verici ve özeldi. umarım bu grubun sosyal medyada bir devamı olur.

 10. Geç buldum erken kaybettim denir böylesine. Son 2 yılda genişlettiğim Lego koleksiyonumun yarıdan çoğunu hiç güven sorunu yaşamadan forumdan satın aldım. Veda yazısını okurken hüzünlendim ne yalan söyleyeyim. Emek veren herkese teşekkürler.

 11. Bende istemiyordum kapanmasını paylaşılan figür ve yorumları görmek eğlenceli idi bu zamanda herşeye bir dil uzatan var adminlerin biraz dayanması lazımdı

  1. Legoyu senle başladık ve senle bıraktık be kale. Artık ne kolleksiyon kaldı nede öyle bağlılık hissettiğim lego. Kala kala bir technic unimog kaldı vefalık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir