[QUOTE=Gambit;1868]Oncelikle M a bilgiler icin cok tesekkurler

SW dan en cok sevdigim karakter olan Darth Maul kesinlikle ilk bolumde olmemeliydi bence. 3. filme kadar bir az da olsa gorulmeli, dovusturulmeli ve de 3. filmde Anakin tarafindan oldurulse cok ama cok daha iyi olurdu. Dusunsenize, Anakin giriyor hem dooku yu hem de Darth maul u asagiya aliyor.

Elimde sadece 3 tane SW urunu var ve ikisi maul, ne kadar sevdigimi siz dusunun yani

1- Darth maul life size bust - sideshow
2- Darth maul bust - gentle giant (ki kendisi su anda ofisdeki masamda sagimda duruyor)
3- sidious light saber replica - MR (palpatine in ses tonuna ve vurgusuna bitiyorum resmen)[/QUOT

kesinlikle katılıyorum sana darth maul erken gitti.iyi bir karakterdi.

Dizinin yönetmeni Dave Filonu konuyla ilgili şunları söyledi: "Gizli Tehlike'de Darth Maul'un ikiye bölünmesini komik bulmuştum. Bu sahne ile George Lucas'ın hayranlara 'Artık bu karakter geri dönmeyecek, bu sırf hayranlar mutlu olsun diye Boba Fett'in Sarlacc çukurundan kurtulduğu durumlardan biri değil' dediğini düşünmüştüm, ama on yıl ileri sardığımızda görüyorum ki Maul'u geri getiren kişi benim."
Filoni'nin dediğini göre Sith Lordu'nu yeniden canlandırma fikri George Lucas'ın bizzat kendisinden çıkmış. Filmde ikiye bölünmeden önce pek de fazla birşey yapamayan Maul'un yeterince kullanılamadığını düşünmesinin de bunda etkisi varmış.
Filoni, devasa hayran kitlelerinin bu duruma karşı çıkacağının farkında, ve durumu şöyle savunuyor: "İlk olarak, ikiye bölündükten sonra nasıl hayatta kalmış olabilir? Ondan öte, epey yüksekten düştü. Ayrıca unutmayalım ki Obi-Wan da hala hayatta ve Maul onunla ilgili pek de iyi düşüncelere sahip olmayacak. Fakat hayranlar biliyordur ki Güç'ün karanlık tarafı doğa üstü sayılabilecek yeteneklere giden bir yoldur, bu gücün bir kısmı Darth Maul'da da olamaz mı? Kendini hayatta tutabilmek için çok acı çekmiş ve ustasının eğitimini uygulamış olmalı."
Dave Filoni sözlerine şöyle devam ediyor: "Clone Wars dizisinde filmlerden tanıdığımız ve başlarına ne geldiğini bildiğimiz Chewbacca, Tarkin, Ackbar gibi karakterler de yer aldı, ama şimdi Maul ile devam ediyoruz. Kendisi Gizli Tehlike'de olduğundan 10 yıl daha yaşlı ve başına ne geleceğini kimse bilmiyor...benden başka."

www.yildizsavaslari.com' dan Alıntıdır...