Son olarak 2010 yılında perdeye taşınan, başrolde Russell Crowe'u izlediğimiz ve yönetmenliğini Ridley Scott'un üstlendiği Robin Hood filminin ardından, Hırsızlar Prensi, şimdide kendi özel serisine kavuşma hazırlıkları yapıyor!

Sony yapımcılarının, beyazperdede yeniden eski masalsı haliyle diriltmek istedikleri jön masal kahramanı Robin Hood, kendine has öykü evreniyle, seri filmine kavuşabilir. Bu sayede tıpkı Avengers, Justice Leauge ya da Sherlock Holmes serileri gibi bir konseptle karşı karşıya kalmamız işten bile değil gibi görünüyor.

Şu an için yapımcılar tarafından Hood olarak adlandırılan proje, Robin Hood'un ekibini de ön plana alacak. Böylelikle Merry Men, Little John, Friar Tuck ve Will Scarlet gibi Robin Hood'un masal evrennin karakterlerini de yakından tanıma fırsatı elde etmiş olacağız.

Daha önce televizyonda ve beyazperdede onlarca aktör tarafından ete kemiğe büründürülmüş olan bu klasik masal kahramanına bu defa kimin hayat vereceği ise henüz belli değil. Yapımcılar önümüzdeki haftalarda şekillenecek olan proje hakkında küçük ip uçlarını yavaş yavaş paylaşacaklarını çıtlatsalar da; bu uzun soluklu Robin Hood projesinin nelere gebe olduğunu öğrenebilmek için biraz daha beklemek gerekecek!beyazperde