Bilgi : Doğaüstü hikayelerin anlatıldığı bir dergi olan Modern Skeptic’in yayıncısı Hank Galliston kariyerini ipuçlarını takip etmekle, mitlerin sahteliğini ortaya çıkarmakla ve komploları çözmekle geçmiştir. Doğaüstü olayların bağımlısı olarak sloganı her zaman, “mantık pusuladır,” olmuştur. Ancak güzel karısı Laila (Jacinda Barrett) antik saat dükkanından kaçırılınca, Hank insan tarihindeki en karmaşık gizemlerden birine çekilir.

Karısının saatlerinden birinin içinde bir hazine haritası vardır. Ancak haritanın işaret ettiği yer felaket olabilir. Hank’in sembollerin ne anlama geldiğini bulması ve haritanın sırlarını çözmesi gerekmektedir. Bu sırada bu cevapların yanlış ellere – Beyaz Vincent (Michael Nyqvist) dedikleri bir adamın eline- düşmemesi için de uğraşması gerekmektedir. Genç dostları Rachel (Addison Timlin) ve Arron (Scott Michael Foster) ile seksi bir FBI ajanı olan Becca Riley (Carmen Ejogo) ile birlikte Hank karısını bulmak ve insanlığı kurtarmak için zamana karşı nefes kesen bir yarışa atılır.

Konusundaki gizemden dolayı bayadır beklediğim bir seriydi.Bir de Prison Break in babası Paul Scheuring i görünce iyice meraklanmıştım.
Nihayet izleyebildim.Pilot bölümler çok önemlidir böyle serilerde.Neyse ellerinden geldiğince iyi kotarmaya çalışmışlar.Anında dayamışlar gizemi.
Her ne kadar hafif klişeye doğru bir yönelim sezsem de seri devam ettiği sürece ben de devam edeceğim bu yapıma.