Wargame forumuna biraz hareket gelsin. FoW konusunda fırsat buldukça bilgilendirme başlıkları açacağım, merak ettiğiniz konuları sorarsanız onlarla ilgili başlık açarız.

Örnek ordu kurulumu için şu an iki arkadaşımızın kuruluşuna başladığı British Rifle Company listesini seçtim. Cephe kitabı olarak Nachtjäger kitabını kullandım.

Öncelikle organizasyon şemamızı inceleyelim;


Piyade bölüğümüzün alması gereken 3 takım bulunuyor : 1 HQ, 2 Piyade Takımı önce bu mecburi ünitelerimizi alalım.

Nachtjager kitabında piyade bölüğünü tareti sökülmüş RAM tankları olan Kangooru zırhlı araçları ile donatabiliyorsunuz. Bu seçeneği düşünürseniz karargah üniteside universal troop carriera biniyor. Ben daha genel bir liste için piyade bölüğümüze transport vermeyeceğim.Piyade ünitelerimizde 1 komutan takımı, 1 PIAT anti-tank takımı ve 1 hafif havan takımı ile 6 Rifle/MG takımı olacak şekilde seçtik.

Şu an mecburi seçimlerimizle 390 puana ulaştık. Ortlama bir FoW Late War maçı 1750 puan civarında olduğuna göre bayağı opsiyonumuz mevcut.

Piyade bölüğünün olmazsa olmazı 6pdr anti-tank topunu ekleyelimPiyade bölüğümüz savunma anlamında yeterli seviyeye ulaştı, şimdi objektiflere ilerleyebileceğimiz unsurları ekleyelim. Benim favorim 2 Sherman ve 2 Firefly alabildiğimiz Independent Armoured Platoon; Firefly 17 pdr anti-tank topu ile Pantherlere karşı oldukça etkili bir araç. Bundan 2 tane ekleyerek her iki kanadı da yoklayabilecek hareketli unsurlara sahip olabiliriz.Normal bombardımanın yanı sıra sis bombardımanı yaparak manevralarımızı örtebilen 4 namlu topçu bataryamızı ekleyelim.Karşımıza çıkacak King Tiger ve Jagdtiger gibi ağır zırhlılar için hava desteği almayı unutmayalım.Son olarak topçumuza hareketli observer olarak hizmet verecek topçu keşif uçağımızı ekleyelim.Son haliyle ordumuz 1760 puan ve 6 üniteden oluşuyor.Yaptığım liste benim kişisel tercihlerimi yansıtmaktadır, siz mesela aldığımız 2nci Independent Armoured Platoon yerine aşağıdakileri alabilirsiniz;Bu haliyle listemiz 1755 puan ve sekiz platoon;