Merhabalar kale ahalisi. Can sıkıntısı forumda dolaşırken bazı arkadaşların ilk lego hikayelerini okudum fakat bu ilk lego değil daha çok lego hikayesi gibi olduğundan yeni başlık açmak istedim. Buyrun ;

Önceden uyarayım hikaye sahte lego ve comeback içerir !

Bir bayram sabahıydı fakat ani bayram hatırlamıyorum. 4-5 sene önce filan. Annemlerle apartmanı dolaşmıştık. 20 tl para topladım. Ondan sonra çıktım bizim buraya olşdım azıcık aslında kendime yol için birşeyler alcaktım. Anneannemin yanına gidicektik. Bartında yaşıyordu. Sonra dolaşırken bizim okulun kırtasiyesinin önünden geçerken gözüme bir şey takıldı. Bir lego setiydi. Bir jip ve 2 asker vardı. Sordum fiyatını dam 10 lira dedi. Ne mutlu olmuştum. Dedim ben bunu alıyorum. Aldım. koşarak eve gittim. Annemle babama gösterdim. Sonra yola çıktık. Açmamıştım. Varınca açtım.. Kuzenimde. Büyük bir uzaktan kumandalı araba almış. Gerçi o çoğunu kullanmış be devmı Orada kullanacaktım. Neyse birlikte açtık arabayı.Etrafa bir sürü ambalaj köpüğü dağıldı. Denedik filan. Çok güzel çalışıyordu oynadık filan sonra ben setimi yaptım onlar bir yere gitmiştiler. O an parçlar bitmese diye dua etmiştim. Sonra baktım anneannem salonu toparlıyor çıkan köpükleride atıyordu hemen koştum aldım elinden. Ayıptır söylemesi el işinde birazcık becerikliyimdir Hemen çekmeceden makas kalem ve bant aldım. Oada kendime bir asker birliği yaptım amam iki asker vardı ama onlar 200 gibiydi benim için..


Neyse aradan 1 sene geçti. Bir video izlemiştim. Stop Motion du içinde bir sürü süper kahraman legosu vardı. Spiderman filan eski setlerinden tabi. O videoyu yaklaşık 10 kez izledim bende çok istedim bunu oynamayı fakat yoktuki bende aslınd super heroes line sinide ilk kez orada öğrendim. Herhangi bir mğazada görmemiştim hiç. Sonra çıkardım askerlerimi oynadım onlarla.

Sonra aradan zaman geçti bir arkdaşım eni evine çağırdı. Neyse odasında muhabbet ederken oyuncak kutusuna gözüm çarptı. Baktım içinde 2 minifigür var. Dr ahtapot ve Spiderman hemen bunlarla oynuyor musun filan dedim yok dedi hatta al senin olsun dedi acayip heycanlanmıştım o zaman. Hemen eve gidip yeni oyunla kurdum fakat bana yetmemişti zamanla. Sonra Avengers filmi ile lego setler çıktı hemen ardından Iron Man 3 setleri. Bunlardan birini çok istiyordum. Fakat hiçbir yerde yoktu. Sadece internette vardı. Babamdan internetten alışveriş yapmaya pek hoş bakmıyordu o zaman neyse kaldı oda. Yaklaşık 4 sete filan heveslendim ama bir türlü alamadım. Sonra Batman setleri filan. Ama dediği gibi olmadı.

Sonra geçen yaz ilk orijinal 2 setimi aldım. Hatta ilk incelemem olan Green Lantern seti benim ilk setimdir. Ve devamı geldi. Şu anda Avengers ve Justice League üyeleri olarak tamamı var elimde. Ve daha bir sürü figür. Aslında belki o videoyu izlediğimde o figürlere sahip olsaydı bu kadar güzel olmazdı.Ama çok güzel zamanlardı

Evet benden bu kadar görüşmek üzere