Aşağıdaki hikayede adı geçen (ya da geçmeyen)
karakterlerin gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Sadece
kendineterapist kişisi tarafından uydurulmuş olayları yaşayan,
uydurulmuş karakterlerdir hehehe...

Rakasha, rüzgarla birlikte indi ovaya dağların yamaçlarından. Dışarıdan bakan bir insan için o da şuan rüzgardı, ağaçların yapraklarını okşayan yeldi.
Sağa sola savruldu bir süre. Rüzgar bile anlamadı onun kendinden bir parça olmadığını. Bodur ağaçların üzerinden süzülürken bir insan aradı; bütünleşmek için, öğrenmek için.
Çok sürmedi arayışı. Bir ağacın altında, yaprakların gizlediği bir insan, bir adam gördü. Sessizce ve görünmeden süzüldü aşağıya.
Zaten istese de görünemez, istese de ses çıkaramazdı. Uyuyordu insan oturmakta olduğu ağacın serin gölgesinde, çevresinden ve Rakasha’dan habersiz.
Şapkası yüzüne düşmüştü ve göğsü hafif hafif inip kalkıyordu.
“Nefes alıyor” diye düşündü Rakasha, “Yaşamı içine çekiyor.”
Yavaşça sokuldu yanına ve hava oldu, aldığı nefes oldu. Hava bile anlamadı onun kendinden bir parça olmadığını. Fark ettirmeden giriverdi içine insan denen varlığın…
Rakasha ve insan artık tek kişiydi, tek varlıktı, bir bedende tek ruhtu. Artık o nefes alınca alacak, yürüyünce yürüyecek ve hissedince hissedecekti.
Adam uyandı ve Rakasha onun gözüyle gördü ağaçları ve ona ait olan yaprakları, çayırı ve onun üzerinde biten otları, kelebeği ve kanatlarını çırptıkça dans eden renkleri.
Onun kulağıyla işitti kuşların şakımasını, rüzgarla oynaşan otların hışırtısını, taşları yalayarak akan ırmağın şarkısını. Onunla birlikte öğrenecekti yaşamı ve insan olmanın sırrını…
Adam kalktı ve yürümeye başladı. Şapkasını güneşin kavurucu sıcağından korunmak için daha da indirdi yüzüne.
Rakasha ve insan tek bedende birlikte yürüdüler; çimenlerin üzerinde, yakıcı güneşin altında. Rakasha’nın demin sesini işittiği ırmağın yanına geldiler.
Rakasha baktı ve suyun insan gözüyle bakınca daha güzel göründüğünü fark etti. Adam eğildi ve suyu avuçlayarak yüzüne vurdu. Rakasha sudaki serinliği, ferahlığı hissetti.
Adamın gülümsemesine ortak oldu ve “mutluluğu, sevinci tanıdı ilk kez.” Rakasha onunla mutlu oldu, onunla sevindi.
O anda otların arasından havlayarak bir köpek geldi. Birkaç küçük böcek uçuşarak dağıldı. Adam hayvanın başını ve kulaklarını okşadı ve Rakasha “sevgiyi özümsedi,” köpeğin sadakatine tanık oldu.
İnsan, Rakasha ve köpek ırmak boyunca yürümeye devam ettiler. Birden köpek hızla ayrıldı yanlarından. Otların arasında gözden kayboldu.
Fakat Rakasha daha bir hevesle havlayan hayvanın sesini duyuyordu. Adam ve Rakasha köpeğin ardı sıra koşmaya başladılar.
Otlar iki yana eğildiler. Rakasha altlarında, onlara hayat veren kara ve nemli toprağı gördü.
Biraz sonra köpeğe ulaştılar. Kuyruğunu sallıyor, bir şeyin etrafında dönüp duruyordu. Rakasha o zaman tanımadığı bir hayvan gördü.
Köpekten biraz daha küçüktü. Vücudu bir ok gibi ince, tüyleri güneşte ışıldayan otlar kadar parlak, kulakları gökyüzüne uzanmış mağrur bir başak tanesi misali dikti.
Fakat gözleri tüm bu muhteşemliğinin aksine sanki yağmurda ıslanmış gibi yaşlıydı.
Rakasha hayvanın bir tuzağa yakalandığını, bir ayağının metal bir alet tarafından tutulduğunu anladı. Adam tuzağa eğildi ve kapanı açıp hayvanı kurtarırken
Rakasha “merhametle, acıma hissiyle tanıştı.” Hayvanın ıstırabını duyumsadı ve hızla ağaçların arasından kayboluşunu seyretti...
Hava aniden kararıverdi. Sanki ovaya gece çökmüştü bir anda. Güneş öbek öbek kümelenen bulutların arkasında kaybolurken, bir ışık seli geldi dağlarının arasından göğü yırtarak.
Çatallandı ve beyaz bir mızrak gibi indi aşağıya. Şimşekti bu, ışığın vahşi çocuğuydu. Bir ses duyuldu; önce hafif, ardından gümleyen bir silah gibi patladı tepelerinde.
Adam başını kaldırıp baktı ışığa, kulak kabarttı göğün sesine. Rakasha’da baktı ve dinledi insanla birlikte. “Hayranlık duygusu kapladı adamın içini ve içindeki Rakasha’yı.”
Bulutların arasından bir şimşek daha indi tüm haşmetiyle ve arkalarındaki bir ağacı ikiye böldü acımadan. Çatırdayan gövdesinden yukarı doğru bir ateş topu yükseldi.
Bir soğukluk, bir ürperti adamdan Rakasha’ya aktı, tüm benliğini işgal etti. “Rakasha’yı rahatsız eden, kendisini ele geçirmesine engel olamadığı bu şey korkuydu.”
Rakasha ve insan kaçtılar oradan. Birkaç şimşek daha kopup geldi karanlığı yararak, indiği yere ölüm ve yıkım getirerek.
Sonra güneş saklandığı bulutların arasından tekrar gösterdi kendini. Gün sanki kısa gecenin ardından yeniden doğmuştu.
Rengarenk bir kuşak boydan boya takıldı gökyüzüne. Bulutlar dağların gerilerine doğru kaçıştılar.
Adam gökyüzüne baktı, bir tebessüm yayıldı sert çizgilerle kesik kesik olmuş yüzüne ve Rakasha “hayranlığı hatırladı yeniden”
Tekrar yürüdüler... Rakasha az sonra ilerden yükselen bir şarkı duydu. Notaları kelebek gibi uçuşuyor, çiçekten çiçeğe konuyordu.
Adam yavaşça sese doğru yaklaştı ve Rakasha ırmak kenarında çamurlu bacaklarını yıkamaya çalışan bir kadın gördü.
Saçları gece kadar siyah, boynu bir kuğununki kadar ince ve teni kavrulmuş toprak rengi kadar koyuydu.
Rakasha şimdi adamın gözüyle kadının çıplak bacaklarına bakıyordu.
Adamın içinde bir şeylerin kabardığını hissetti. Kalbi daha hızlı çarpıyor, kanı damarlarında daha çabuk akıyordu.
Rakasha titredi, sarsıldı. “önce heyecanı sonra şehveti gördü.” Kendi benliğinin de bir nehir gibi taştığını fark etti.
Sonra birden her şey duruldu, sessizliğe büründü. Rakasha adamın başka bir kadını düşündüğünü anladı.
Çok eskilerde yitip giden, bir türlü unutulmayan bir kadındı bu. “Özlem ve hasretti bu kez Rakasha’nın tattığı.” “Üzüntüyü gördü adamın gözlerinde, acıyı ve ıstırabı.”
Ardından çok daha güçlü bir duygu, kötü bir his hakim oldu iki benliğe birden. Rakasha “nefretin karşı konulmaz gücüyle yüzleşti.” Adamın kendinden nefret ettiğini algıladı.
Adam ırmakta yıkanan kadına daha fazla bakamadı. Başını çevirdi, koşarak uzaklaştı.
Rakasha bir iki damla gözyaşının çiçeklerin üzerine düştüğünü gördü. İçinde bir şey kıpırdandı, yükseldi, çoğaldı ve tüm duyguların üzerini yorgan gibi örttü.
“...Ve Rakasha öğrendi ki; bu vicdandır. İnsanı bazı şeylerden alıkoyan ve insanı insan yapan en güçlü his budur.”
Rakasha öğrenmişti insanı ve insan olmanın zorluğunu. Bu kadar çok duyguyla baş edemezdi.
Ve en son öğrendiği vicdan denen olgu onu dehşete düşürmüştü. Onunla bir hayat boyu yaşayamazdı.
İnsan olmak, yaşamının geri kalan kısmını insan olarak tamamlamak istiyordu ama bundan vazgeçmişti.
Olduğu gibi kalacaktı, kendi türünün diğer fertleri gibi hayatını sürdürecekti. Yüzlerce yıldır yaptığı gibi bu olağanüstü gezegeni insanla paylaşacak ama yaşamı paylaşmayacaktı.
Verdiği nefesle ayrıldı insandan, tekrar havaya karıştı. Çiçek tozlarıyla birlikte savruldu bir süre.
Çiçek tozları bile anlamadı onun kendilerinden bir parça olmadığını. Son bir kez dönüp baktı adama, bir süre vücudunu ve benliğini paylaştığı insan denen bu garip varlığa.
Sonra rüzgar oldu, yel oldu yine. Yükseldi, bir çırpıda ovayı aştı. Ait olduğu yere, dağların yamaçlarına tırmandı...